russitemail
lv | ru | en
Pieslēgties
Pirkumu grozs
0 0.00

PRIVĀTUMA POLITIKA

Lietotāju datu drošība

1. KO NOZĪMĒ ŠĪ PRIVĀTUMA POLITIKA?

Šī Privātuma politika (turpmāk - Privātuma politika) nosaka galvenos personas datu apstrādes noteikumus un nosacījumus, kas attiecas uz: vietņu www.spectraplanet.lv (turpmāk - Vietne) apmeklētājiem; SIA Spectra Baltic (turpmāk - Spectra Baltic) klientiem un (vai) potenciālajiem klientiem; personas, kuras aktīvi darbojušās Spectra Baltic sociālo mediju kontos; personas, kuras ir piekritušas saņemt Spectra Baltic mārketinga materiālus; kandidāti, kas piedalās Spectra Baltic darba atlasē (turpmāk - Klienti).

2. PAR SPECTRA BALTIC

SIA Spectra Baltic, reģistrācijas Nr. LV 40103808315, juridiskā adrese Ganību dambis 7a, k-2, Rīga. Dati par uzņēmumu tiek apkopoti un glabāti Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā. Kontakti personas datiem: e-pasts info@spectraplanet.lv, tālr.nr. +371 66155105.

3. KAS IR PERSONAS DATI?

Personas dati, tā ir jebkura Spectra Baltic apkopotā informācija par Klientu, ko var izmantot Klienta identificēšanai un kas tiek glabāta elektroniski vai citādi.

Personas dati ietver jebkādu informāciju, tostarp Klienta vārdu, adresi, e-pasta adresi, tālruņa numuru, dzimšanas datumu, automašīnas reģistrācijas numuru, norēķinu datus, Pakalpojumu izmantošanas datumu un ilgumu, cenu, ko Spectra Baltic ievāc par Klientiem. šīs Privātuma politikas mērķiem vai mērķiem, kas norādīti Klienta atsevišķā piekrišanā vai līgumā ar Spectra Baltic.

Šie dati ietver arī publiskajā telpā esošo Klientu personisko informāciju, kurai Spectra Baltic piekļūst, Klientam sazinoties ar Spectra Baltic sociālajiem medijiem vai veicot aktīvas darbības sociālo mediju kontos.

4. KĀ SPECTRA BALTIC IEGŪST UN IZMANTO KLIENTU PERSONAS DATUS

Spectra Baltic pieprasa Klientu personas datus, kurus var iegūt šādos veidos. Privātuma politikā mēs norādām, kas sagaidāms, kad Spectra Baltic iegūst personas datus par:

- personām, kuras izmanto Spectra Baltic pakalpojumus vai iegādājas Spectra Baltic izplatītās preces;

- personas, kuras piekrīt Spectra Baltic mārketinga materiālu saņemšanai;

- personas, kuras ir sazinājušās ar Spectra Baltic;

- Vietnes apmeklētāji;

- sociālo mediju lietotājiem, kuri piekļūst Spectra Baltic caur Spectra Baltic kontiem vai piedalās sociālo mediju aktivitātēs;

- darba kandidāti.

5. PERSONAS DATI, KAS APSTRĀDĀTI PAKALPOJUMU SNIEGŠANAS VAI PREČU PĀRDOŠANAS LAIKĀ

Preču pārdošanas vai pakalpojumu sniegšanas, līguma noslēgšanas un izpildes nolūkos mēs apstrādāsim šādus Jūsu personas datus: vārds, uzvārds, dzimšanas datums, dzīvesvieta (adrese), tālruņa numurs, e-pasta adrese, datums pasūtījuma, piegādes datums, pakalpojumu sniegšanas datums, preces vai pakalpojuma apraksts, pircēja PVN maksātāja kods, maksājuma veids un summa, apmaksas datums, PVN rēķina dati (šie dati ir obligāti līguma noslēgšanas un izpildes laikā).

Personas dati šim nolūkam tiks apstrādāti šādos termiņos: 10 gadus pēc līguma noslēgšanas, līguma noslēgšanas faktu apliecinoši dati un ar līguma noslēgšanu saistītā informācija un finanšu darījumus apliecinoši dokumenti; 5 gadi - cita informācija. Šie dati tiek apstrādāti, pamatojoties uz, starp Jums un Spectra Baltic, noslēgtā līguma izpildi.

Ja Jūs savlaicīgi nepildīsiet līgumā noteiktās maksājumu saistības, Jūsu parāda administrēšanas nolūkos apstrādāsim šādus datus: vārds, uzvārds, informācija par parādu, maksājuma datumi, nokavējuma procenti. Šos datus mēs apstrādāsim, pamatojoties uz līguma izpildi, un tie ir nepieciešami līguma pareizai izpildei. Jūsu personas dati parādu administrēšanas nolūkos tiks glabāti trīs gadus pēc parāda pilnīgas nomaksas. Datu apstrādes termiņš var tikt pagarināts, ja mums ir nepieciešams aizstāvēt savas tiesības strīdu risināšanā.

6. TIEŠAIS MĀRKETINGS

Tiešais mārketings ir paredzēts personām, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu un devušas savu piekrišanu.

Personām, kuras ir norādījušas savu kontaktinformāciju un izteikušas vēlmi saņemt informāciju par Spectra Baltic piedāvātajām precēm un/vai pakalpojumiem, piedāvājumus Spectra Baltic pakalpojumu sniegšanai vai preču tirdzniecībai, biļetenus un citus reklāmas materiālus nosūtīsim elektroniski.

Tiešā mārketinga nolūkos Spectra Baltic apstrādās šādus Jūsu personas datus: vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese, dzimšanas datums (obligātie dati, bez kuriem nevarēsim Jums nosūtīt tiešā mārketinga ziņas).

Jūsu dati tiks izmantoti tiešā mārketinga nolūkos 2 gadus pēc piekrišanas došanas un pēc tam dzēsti.

Ja esat mūsu klients un ir pagājuši 2 gadi kopš pēdējā Spectra Baltic pakalpojuma vai produkta iegādes un neesat iebildis par Spectra Baltic tiešā mārketinga komunikāciju saņemšanu, pamatojoties uz mūsu likumīgajām interesēm, mēs nosūtīsim jums uz e-pastu paziņojumus par precēm vai pakalpojumiem, kas ir līdzīgi jūsu sniegtajiem vai iegādātajiem pakalpojumiem.

Jums ir tiesības jebkurā laikā atteikties no tiešā mārketinga paziņojumu saņemšanas, par to paziņojot, rakstot uz Spectra Baltic e-pastu info@spectraplanet.lv

7. SAZINIETIES AR MUMS

Vietne piedāvā vairākus veidus, kā sazināties ar Spectra Baltic. Mēs pieņemam, izskatām un atbildam uz visiem ziņojumiem. Ja sazināsieties ar mums e-pastā, mēs apstrādāsim šādus datus par Jums: Jūsu vārds, e-pasta adrese un sarakstes teksts.

Šādi dati tiks apstrādāti ar Jūsu piekrišanu, lai sagatavotos līguma izpildei vai atbildētu uz visiem Jums interesējošiem jautājumiem. Ja nenorādīsiet savu kontaktinformāciju, ar jums nevarēs sazināties.

Sarakste tiek glabāta 4 gadus no paziņojuma saņemšanas dienas, izņemot informāciju, kurai Privātuma politikā vai likumā ir noteikti citi noteikumi.

Visa personiskā informācija, ko sniedzat, sazinoties ar mums, tiek izmantota tikai mērķiem un paziņojumu skatīšanai, kā arī, lai administrētu un pārvaldītu saziņas plūsmas vai risinātu strīdus, ja nepieciešams. Mēs apņemamies neizmantot jūsu personas datus nekādās publikācijās tā, lai jūs būtu iespējams identificēt bez jūsu nepārprotamas piekrišanas.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka mums, iespējams, būs jāsazinās ar jums pa pastu, e-pastu vai tālruni. Ja maināt savus personas datus, lūdzu, nekavējoties informējiet mūs.

8. SOCIĀLO MEDIJU PASĀKUMI

Visu informāciju, ko mums sniedzat sociālajos medijos (ieskaitot paziņojumus, lauku "Patīk" un "Seko" izmantošanu un citu saziņu), kontrolē sociālo tīklu pārvaldnieks.

Vietne nodrošina saites uz mūsu kontiem sociālajos medijos. Pašlaik mums ir šādi konti šādos sociālajos medijos:

Facebook: [https://www.facebook.com/SpectraPlanet/]; Facebook konfidencialitātes paziņojums ir pieejams vietnē https://www.facebook.com/privacy/explanation;

Mēs iesakām izlasīt trešo pušu paziņojumus par konfidencialitāti un tieši sazināties ar pakalpojumu sniedzējiem, ja jums ir kādi jautājumi par to, kā viņi izmanto jūsu personisko informāciju.

9. SĪKĀKUMI

Sīkfails ir neliels burtciparu fails, ko mēs saglabājam jūsu pārlūkprogrammā vai datora cietajā diskā. Mēs izmantojam dažādas sīkdatnes dažādiem mērķiem. Sīkdatnes arī palīdz mums atšķirt Jūs no citiem Vietnes lietotājiem, tādējādi nodrošinot patīkamāku Vietnes lietošanas pieredzi un ļaujot uzlabot Vietni.

Lielākā daļa pārlūkprogrammu ļauj noraidīt visus sīkfailus, un dažas pārlūkprogrammas ļauj noraidīt tikai trešo pušu sīkfailus. Tātad jūs varat izmantot šīs iespējas. Papildinformāciju skatiet savas pārlūkprogrammas vai ierīces lietotāja rokasgrāmatā. Tomēr, lūdzu, ņemiet vērā, ka visu sīkdatņu bloķēšana negatīvi ietekmēs jūsu vietnes lietošanu un jūs nevarēsit izmantot visus Vietnē sniegtos pakalpojumus bez sīkdatnēm.

Mēs izmantojam šādas sīkdatnes, par kurām sīkāk var iepazīties ŠEIT:

a) Absolūti nepieciešamie sīkfaili.

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai vietne darbotos. Šādu sīkdatņu apstrādāto datu pamatā ir līguma pareiza izpilde, Klientam apmeklējot Vietni, un Spectra Baltic nodrošina apmeklējuma kvalitāti un drošību. Tās var būt sīkdatnes, kas, piemēram, ļauj Klientam pieteikties un piekļūt Vietnes aizsargātajām zonām, reģistrēties pasākumiem vai izmantot citus pakalpojumus.

b) Analītiskās un/vai veiktspējas sīkdatnes.

Šīs sīkdatnes ļauj Spectra Baltic identificēt un saskaitīt vietnes apmeklētājus un uzraudzīt, kā apmeklētāji pārvietojas vietnē. Tas palīdz Spectra Baltic uzlabot vietnes veiktspēju, piemēram, nodrošinot, ka Klienti var viegli atrast to, ko viņi meklē. Šo sīkdatņu apkopoto datu apstrādes pamatā ir Klientu piekrišana.

c) Funkcionālās un reklāmas sīkdatnes.

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai identificētu Klientus, kad tie atgriežas vietnē. Tas ļauj Spectra Baltic nodrošināt Klientu vajadzībām pielāgotu saturu, iegaumēt Klientiem būtisku informāciju un izplatīt reklāmu. Šo sīkdatņu apkopoto datu apstrādes pamatā ir Klientu piekrišana.

10. DALĪBA ATLASĒ

Mēs apkopojam un apstrādājam jūsu CV un/vai motivācijas vēstuli un/vai citu informāciju, ko sniedzat darbā pieņemšanas laikā, lai jūs pieņemtu darbā, pamatojoties uz jūsu piekrišanu ko sniedzat mums vai nodarbinātības dienestam, nosūtot savu CV.

Ja neiesniegsi savu CV un/vai motivācijas vēstuli, mēs nevarēsim novērtēt Tavu atbilstību piedāvātajam amatam.

Pēc darbinieku atlases mēs apņemamies dzēst un/vai iznīcināt Jūsu personas datus 5 darba dienu laikā pēc darba līguma noslēgšanas ar izvēlēto kandidātu.

11. INFORMĀCIJAS ATKLĀŠANA

Mēs varam izpaust informāciju par jums saviem darbiniekiem, vadītājiem, starpniekiem vai pakalpojumu sniedzējiem, ja tas ir pamatoti nepieciešams šajā Privātuma politikā noteiktajiem mērķiem.

Turklāt mēs varam atklāt informāciju par jums:

 • ja mums tas jādara saskaņā ar likumu;
 • lai aizsargātu savas tiesības vai intereses (tostarp sniegtu jūsu personisko informāciju trešajām personām, kad jāatrisina parādu saistības);
 • plānojot pārdot daļu no Spectra Baltic darbības vai tā aktīviem, izpaužot savus personas datus potenciālajam darbību vai tās daļas pircējam;
 • Spectra Baltic darbības vai būtiskas tā aktīvu daļas pārdošanu trešajām personām.

Jūsu personas dati netiks pārsūtīti uz trešo valsti un/vai starptautisku organizāciju.

Mēs neizpaužam jūsu personas datus trešajām personām, izņemot gadījumus, kas paredzēti šajā Privātuma politikā.

Privātuma politikā norādītais saņēmēju saraksts vai saņēmēju kategorijas var tikt mainītas, tādēļ, ja vēlaties saņemt paziņojumus par izmaiņām jūsu personas datu saņēmējos, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu info@spectraplanet.lv, norādot: vārds, uzvārds.

12. TREŠO PUŠU MATERIĀLI UN TREŠO PUŠU VIETNES

Mūsu vietnē var būt trešo pušu nodrošināti sludinājumi. Šādas trešās puses ir pilnībā atbildīgas par šādas reklāmas saturu, un tām ir jānodrošina, lai tā atbilstu visiem piemērojamajiem likumiem un noteikumiem.

Jūs varat apmeklēt trešo pušu vietnes, uzņemoties risku. Mēs neuzņemamies nekādu tiešu vai netiešu atbildību par tajā ietvertās informācijas saturu, precizitāti vai trešo pušu piedāvāto preču un pakalpojumu kvalitāti.

Mūsu informatīvajā materiālā var būt informācija, kas iegūta no trešo pušu vietnēm. Materiāls, kas ņemts no trešās puses tīmekļa vietnes, tiks attiecīgi atzīmēts, un var tikt nodrošināta saite uz sākotnējo vietni. Mēs neuzņemamies nekādu atbildību par trešās personas tīmekļa vietnē ievietotajiem materiāliem, uz kuriem Klients ir vērsts, lai iegūtu sīkāku informāciju par notikumu, kā arī par šādas trešās personas izmantotajiem personas datiem.

13. JŪSU PERSONAS DATU DROŠĪBA

Jūsu personas dati tiks apstrādāti saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas, Latvijas Republikas Personas datu tiesiskās aizsardzības likumā un citos tiesību aktos noteiktajām prasībām. Apstrādājot Jūsu personas datus, mēs īstenojam organizatoriskos un tehniskos pasākumus, kas nodrošina personas datu aizsardzību pret nejaušu vai nelikumīgu iznīcināšanu, pārveidošanu, izpaušanu, kā arī pret jebkādu citu nelikumīgu apstrādi.

14. JŪSU TIESĪBAS

Šajā sadaļā ir sniegta informācija par jūsu tiesībām saistībā ar jūsu personas datu apstrādi un to, kad jūs varat izmantot šīs tiesības. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par savām tiesībām vai to izmantošanu, lūdzu, sazinieties ar mums uz šo e-pasta adresi: info@spectraplanet.lv. Spectra Baltic bez nepamatotas kavēšanās, bet ne vēlāk kā 1 mēneša laikā pēc pieprasījuma saņemšanas sniegs Jums informāciju par veiktajām darbībām saistībā ar Jūsu pieprasījumu īstenot savas tiesības. Atkarībā no pieprasījuma sarežģītības un saņemto pieprasījumu skaita šis termiņš var tikt pagarināts vēl par 2 mēnešiem, taču tādā gadījumā mēs informēsim Jūs par šādu pagarinājumu 1 mēneša laikā pēc pieprasījuma saņemšanas un tā iemesliem. Spectra Baltic atteiksies izmantot jūsu tiesības tikai likumā paredzētajos gadījumos.

14.1. TIESĪBAS ATSAUKT PIEKRITU

Ja esat mums devis nepārprotamu piekrišanu savu datu apstrādei, varat to jebkurā laikā atsaukt, paziņojot mums pa e-pastu: info@spectraplanet.lv.

14.2. TIESĪBAS PIEKĻŪT JŪSU PERSONAS DATIEM

Mēs vēlamies, lai jūs pilnībā saprastu, kā mēs izmantojam jūsu personas datus, un tādēļ nesagādātu nekādas neērtības. Jūs varat sazināties ar mums jebkurā laikā, lai jautātu, vai mēs apstrādājam kādu no jūsu personas datiem. Ja mēs jebkādā veidā uzglabājam vai izmantojam jūsu personas datus, jums ir tiesības tiem piekļūt. Lai to izdarītu, nosūtiet mums rakstisku pieprasījumu uz šādu e-pasta adresi: info@spectraplanet.lv, apstipriniet savu identitāti; izsakot šādu pieprasījumu, ievērot godīguma un saprātīguma principus.

14.3. TIESĪBAS PASŪTĪT VAIRĀK INFORMĀCIJU

Mēs ceram, ka jūs saprotat, ka ir ļoti grūti apspriest visus iespējamos personas datu vākšanas un izmantošanas veidus. Mēs cenšamies sniegt pēc iespējas skaidrāku un pilnīgākuun mēs apņemamies atjaunināt šo Privātuma politiku, mainoties personas datu izmantošanas procesam. Tomēr, ja jums ir kādi jautājumi par jūsu personas datu izmantošanu, mēs ar prieku atbildēsim uz tiem vai sniegsim jebkādu papildu informāciju, ko varam atklāt. Ja jums ir kādi konkrēti jautājumi vai jūs nesaprotat sniegto informāciju, lūdzu, sazinieties ar mums.

14.4. PAPILDU TIESĪBAS

Tālāk ir sniegta informācija par papildu tiesībām, kas jums var būt un kuras varat izmantot, veicot tālāk norādīto procedūru.

a) Jums ir tiesības lūgt mūs izlabot visas neprecizitātes pieejamajos datos. Šādā gadījumā mēs varam lūgt jūs apstiprināt laboto informāciju.

b) Jums ir tiesības lūgt mūs dzēst jūsu personas datus. Lūdzu, ņemiet vērā, ka mēs varēsim izpildīt šādu pieprasījumu tikai tad, ja:

 • Jūsu personas dati vairs nav nepieciešami nolūkiem, kādiem tie tika vākti (piemēram, mums ir nepieciešami jūsu personas dati, lai atbildētu uz jūsu epastiem);
 • mums ar likumu ir aizliegts vākt, uzglabāt vai izmantot personas datus;
 • Jūsu personas dati nav nepieciešami, lai izveidotu, izpildītu vai aizstāvētu juridisku prasību, piemēram, tiesvedībā.

c) Jums ir tiesības pieprasīt, lai mēs ierobežotu vai neapstrādātu jūsu personas datu apstrādi:

 • laika periods, kas nepieciešams, lai nodrošinātu Jūsu personas datu precizitāti, kad iesniedzat pretenziju par datu pareizību;
 • kad jūsu personas datu vākšana, glabāšana vai izmantošana ir nelikumīga, bet jūs nolemjat nepieprasīt datu dzēšanu;
 • kad mums vairs nav nepieciešami jūsu personas dati, bet jums tie ir nepieciešami, lai izveidotu, izpildītu vai aizstāvētu juridisku prasību;
 • laika posmā, kas nepieciešams, lai noteiktu, vai mums ir būtiskāks tiesiskais pamats turpināt jūsu personas datu apstrādi, ja esat izmantojis savas tiesības iebilst pret savu personas datu apstrādi.

d) Jums ir tiesības pārsūtīt datus, ko esam saņēmuši no jums ar jūsu piekrišanu vai līguma noslēgšanas nolūkā. Ja izmantosit šīs tiesības, mēs pēc jūsu pieprasījuma pārsūtīsim jūsu sniegto datu kopiju.

e) Jums ir tiesības iebilst pret to, ka mēs izmantojam jūsu personas datus:

 • kad mēs izmantojam šādus datus, lai aizsargātu savas likumīgās intereses, bet mums nav būtiska juridiskā pamata turpināt izmantot jūsu personas datus; vai
 • ikreiz, kad mēs izmantojam jūsu personisko informāciju, lai nosūtītu biļetenus vai tiešā mārketinga nolūkos. Šajā gadījumā dati vairs netiks izmantoti šiem mērķiem, bet var tikt izmantoti citiem likumīgiem mērķiem.

15. SŪDZĪBAS

Ja uzskatāt, ka tiek un/vai var tikt pārkāptas Jūsu kā personas datu subjekta tiesības, lūdzam nekavējoties sazināties ar mums ar sūdzību uz e-pasta adresi info@spectraplanet.lv. Tikai pēc jūsu sūdzības saņemšanas mēs apņemamies ar jums sazināties saprātīgā termiņā un informēt par sūdzības izmeklēšanas gaitu un pēc tam arī par iznākumu.

Ja neesat apmierināts ar izmeklēšanas rezultātiem, varēsiet vērsties ar sūdzību uzraudzības iestādē Datu aizsardzības valsts inspekcijā.

16. ATBILDĪBA

Jūs esat atbildīgs par to, lai informācija, ko sniedzat mums, būtu precīza, pareiza un pilnīga. Ja Jūsu sniegtie dati mainās, Jums nekavējoties jāinformē mūs, informējot mūs pa e-pastu vai tālruni. Mēs nekādā gadījumā nebūsim atbildīgi par jebkādiem zaudējumiem, kas jums radušies, sniedzot nepareizu vai nepilnīgu personas informāciju vai neinformējot mūs par šādām izmaiņām.

17. IZMAIŅAS KONFIDENCIALITĀTES POLITIKĀ

Mēs varam atjaunināt vai mainīt šo Privātuma politiku jebkurā laikā. Šāda atjaunināta vai grozīta Privātuma politika stāsies spēkā pēc ievietošanas mūsu vietnē.

Kad mēs atjaunināsim Privātuma politiku, mēs jūs informēsim par jebkādām būtiskām izmaiņām, kuras, mūsuprāt, ir ievietotas vietnē. "Atjaunināšanas datums" Privātuma politikas apakšā norāda, kad Privātuma politika pēdējo reizi tika atjaunināta.